O nas

Orkiestra Vivat! to tradycja i historia sięgająca 1928 roku oraz świeżość i entuzjazm młodych ludzi tworzących ten muzyczny zespół. Obecnie w zespole gra i tańczy 60 osób, których średnia wieku nie przekracza 16 lat.

 

O poziomie muzycznym, jak i widowiskowym Orkiestry świadczą liczne koncerty o bardzo różnym charakterze, w kraju i za granicą – od międzynarodowych festiwali orkiestr dętych (np. Dania, Niemcy, Szwecja, Litwa, Włochy) poprzez koncerty i przemarsze miejskie (np. Francja, Rosja, Bułgaria) po uczestnictwo w mszach kościelnych, koncelebrowanych między innymi przez arcybiskupów. Swoistym popisem umiejętności muzycznych i tanecznych Młodzieży z Orkiestry są musztry paradne i przemarsze uliczne, bardzo chętnie oglądane i gorąco przyjmowane przez mieszkańców różnych krajów. Nasza Orkiestra wielokrotnie już uświetniała zarówno międzynarodowe, jak i krajowe zawody sportowe takie jak zawody żużlowe, wyścigi kolarskie, mistrzostwa motorowodne, mecze koszykówki, piłki siatkowej itp. Orkiestra Vivat! uatrakcyjniała także festyny miejskie, akcje promocyjne przedsiębiorstw, jubileuszowe spotkania wielu organizacji i instytucji.

 

Repertuar Orkiestry tworzy muzyka marszowa, filmowa, tematy z musicali, standardy jazzowe, hity muzyki pop, muzyka klasyczna w kompozycjach takich znakomitości jak Scott Joplin, Antoni Dworak, Ludwig von Beethoven, John Williams czy Henry Mancini. Dzięki zróżnicowanej muzyce koncerty Orkiestry są zawsze gorąco oklaskiwane.

Atutem Orkiestry – oprócz młodzieńczego entuzjazmu i atrakcyjnego repertuaru - są piękne stroje nawiązujące do historii Polski i tradycji szlacheckiej. Doskonałe brzmienie, ciekawy program i wysoki poziom naszego zespołu są gwarancją niezapomnianych przeżyć artystycznych. Część muzyczną koncertów i przemarszy uatrakcyjnia dziewczęca grupa choreograficzna występująca w strojach dobranych do charakteru tańca np. cancan, tańce cygańskie, polonez, copacabana, natomiast elementem wyróżniającym je spośród innych grup są staropolskie stroje oraz szlacheckie szabelki.

Od 2001 roku organizacją pracy Młodzieży skupionej w zespole zajmuje się Stowarzyszenie ArtVivat!
( poprzednia nazwa: Stowarzyszenie "Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sierakowa Wlkp." ), które wspomaga także inne amatorskie formacje muzyczne i taneczne, zachęcając dzieci i młodzież do rozwoju swoich talentów artystycznych. Dzięki Stowarzyszeniu ArtVivat!, Orkiestra Vivat! uczestniczy w wielu prestiżowych przedsięwzięciach muzycznych.