Wydarzenia

Młodzieżowa Orkiestra Vivat! zagra podczas XXVIII Dni Ułana (Festyn kawaleryjski na Poznańskiej Cytadeli)

data: 21.04.2013

W niedzielę, 21.04.2013r. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Vivat! wraz z Grupą Choreograficzną weźmie udział w uroczystościach związanych z obchodami XXVIII Dni Ułana- Święta 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Uroczystość ta odbędzie się na Poznańskiej Cytadeli. Występy muzyczne
i taneczne naszej Orkiestry zaplanowane są na godz. 11:00 oraz 13:00.

Podczas festynu kawaleryjskiego będą mogli Państwo wziąć udział w pokazach woltyżerki i hipoterapii, pokazu Roty Rycerskiej oraz pokazu żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. Józefa Dowbór- Muśnickiego. Ponadto nie zabraknie okazji, by zobaczyć rekonstrukcję historyczną oraz wysłuchać koncertu Kapeli Zamku Rydzyńskiego. Na zakończenie festynu Organizatorzy zaplanowali o godz. 17.00 Śpiewanki Stuligorsza, które poprowadzą Grażyna Wrońska, Laura Stieler i Mateusz Matuszewski, a gościnnie wystąpi zespół Affabre Concinui i Ułani.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia występów Orkiestry Vivat! oraz do udziału w tak niecodziennej uroczystości jaką są Dni Ułana.

 

 Program obchodów XXVIII Dni Ułana jest bardzo urozmaicony, a wstęp na wydarzenie bezpłatny. Spędźmy pierwszą wiosenną niedzielę wspólnie na Cytadeli.

Zapraszamy na oficjalną stronę: dniulana.pl/


 

 

W sobotę, 19 maja 2018 r. Orkiestra Vivat! włączyła się w uroczyste obchody IX Wielkopolskich Spotkań Sportowo-Integracyjnych Uniwersytetów Trzeciego Wieku - Sieraków 2018. O godz. 10:00 spod Muzeum Zamek Opalińskich ruszył paradny korowód, który poprowadziła Orkiestra Vivat! a następnie o 10:45 na boisku sportowym Orlik w Sierakowie zaprezentowała swój talent muzyczno - taneczny w repertuarze marszowym.