Wydarzenia

Sukces Grupy Choreograficznej Vivat! na Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Zachodniej

data: 14.04.2012

W dniu 14.04.2012 roku dziewczęta z Grupy Choreograficznej Vivat! pod kierownictwem Pani Iwony Ratajczak po raz pierwszy wzięły udział w Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Zachodniej.
Popisy taneczne oceniało Jury, w składzie: Pani Jolanta Świdzińska, Pani Natalia Richte, Pani Maria Skibińska oraz przewodniczący Pan Stanisław Rewiński. Jury zwracało szczególną uwagę na choreografię, kompozycję, technikę tańca, prace z pałeczką, dobór muzyki do wieku czy choreografii, a także ogólny wyraz artystyczny.
Umiejętności taneczne dziewcząt z Grupy Choreograficznej Vivat! uzyskały wysoką ocenę jurorów. Nasze dziewczęta, występujące w kategorii seniorek, zdobyły I miejsce w Show Mażoretkowym za wykonany taniec hiszpański (pasodoble) do muzyki Don Pedro oraz III miejsce za marsz Aces of the air. W kategorii rekwizytu pompon Grupa Choreograficzna Vivat! została nagrodzona III miejscem za taniec do utworu YMCA.
                                                                            GRATULUJEMY!
W odróżnieniu od pozostałych zespołów nasza Grupa Choreograficzna tańczyła do muzyki nagranej przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Vivat! z Sierakowa pod Dyrekcją Pana Roberta Morkisa.
W trakcie zawodów został rozstrzygnięty konkurs na Miss Mażoretek. Tytuł Miss Mażoretek przyznano Alicji Maciążek z Grupy Choreograficznej Vivat! z Sierakowa.
                                                                            GRATULUJEMY!
Pani Choreograf Iwonie Ratajczak prowadzącej Grupę Choreograficzną Vivat! i wszystkim Dziewczętom gratulujemy bardzo udanego występu na Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Zachodniej i życzymy entuzjazmu w dalszej pracy tanecznej i oczywiście kolejnych sukcesów.
 

 

Niezmiernie miło jest nam poinformować o sukcesie naszych Instrumentalistow – Dariusza Kołodziejskiego oraz Edyty Dworczak, podczas XXXV Wielkopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza, który odbył się w minioną sobotę, 6 kwietnia 2019 roku, w Osiecznej.