Wydarzenia

2016-07-23 Orkiestra Vivat! włączy się w wielkie Święto Młodego Kościoła w Archidiecezji Gnieźnieńskiej poprzedzające Światowe Dni Młodzieży 2016

data: 23.07.2016

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016. Przygotowuje się do nich także Archidiecezja Gnieźnieńska, która na ten czas przyjęła nazwę Jordan i ugości ok.
8 tysięcy pielgrzymów z całego świata.
Na zaproszenia ks. Wojciecha Orzechowskiego – koordynatora przygotowań do ŚDM 2016, Orkiestra Vivat! zaprezentuje się przed młodzieżą przybyłą do naszego kraju, m.in. z Francji, Libanu, Kazachstanu, Niemiec i Singapuru.
W ramach „Dni w Diecezjach”, które odbywają się w terminie 20-25 lipca br. i poprzedzają centralne spotkanie z Papieżem, Orkiestra Vivat! zaprezentuje się przed Pielgrzymami muzycznie i tanecznie już w najbliższą sobotę.

23 lipca uczestnicy Światowych Dni Młodzieży przyjadą do Gniezna, gdzie o godz. 10.00 na Placu Świętego Wojciecha nastąpi zawiązanie wspólnoty. Pół godziny później o 10.30 podczas Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Prymasa Wojciecha Polaka nastąpi posłanie grup zagranicznych i diecezjalnych do Krakowa. W tej uroczystej Mszy Świętej weźmie muzyczny udział Orkiestra Vivat!
0 12.30 po zakończonej Mszy Świętej marszowym krokiem Orkiestra Vivat! przeprowadzi wszystkich zgromadzonych z Placu Świętego Wojciecha do Ogrodów przy Seminarium, gdzie w rozrywkowej odsłonie zaprezentuje godzinne show muzyczno – taneczne. Wykona takie utwory jak: Happy – muz. Pharrella Williamsa, Lips are Movin – aranż. Toma Wallace, Love is in the Air – aranż. Johna Oceana, i wiele wiele innych.
Następnie na Stadionie Miejskim przy ul. Wrzesińskiej, o godz. 19.00 nasz zespół powita muzycznie
i tanecznie wszystkich Pielgrzymów podczas oficjalnej prezentacji narodowości.
Podczas dni przygotowujących Młodzież do spotkania z Ojcem Świętym, będą miały miejsce liczne wydarzenia i uroczystości religijne oraz kulturalne. Aby zapoznać się z aktualnym programem wystarczy kliknąć tutaj: wyd.ddmgniezno.pl/

 

W najbliższą sobotę, 18 maja 2019 r. Orkiestra Vivat! wystąpi podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Sierakowie!