Wydarzenia

Koncert pt.:"Magiczny Świat Muzyki Woklanej w Sierakowskiej Parafii"

data: 21.07.2013

Serdecznie Zapraszamy na koncert pt.: "Magiczny Świat Muzyki Wokalnej" . Koncert odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 21.07.2013 roku o godz.19.30 w Parafii Sierakowskiej w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego.
W magiczny świat liryki wokalnej wprowadzą Państwa:

Agnieszka Adamczak - Hutek - ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu solowego prof. Katarzyny Rymarczyk w Akademii Muzycznej
w Poznaniu.W 2005 roku debiutowała rolą Paminy
w Czarodziejskim Flecie W. A. Mozarta na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. W roku 2006 została zakwalifikowana spośród blisko 450 śpiewaków do tytułowej partii w operze Franza von Suppé Die schöne Galathee, którą, z wielkim powodzeniem, wykonała w międzynarodowej obsadzie podczas Festiwalu Operowego w Rheinsbergu (Niemcy).

Mikołaj Adamczak - jest laureatem II Miejsca na V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrable na Słowacji, a także przesłuchań na partię Włodzimierza Leńskiego z op. „Eugeniusz Oniegin”, którą wykonał podczas „Międzynarodowego Festiwalu dla Młodych Śpiewaków Operowych w Kammeroper Schloss Rheinsberg” w Niemczech. Swoje umiejętności wokalne rozwijał pod okiem Wojciecha Drabowicza, Krystyny Pakulskiej, prof. Ryszarda Karczykowskiego, Fransisco Araizy, prof. Klausa Hagera, prof. Heleny Łazarskiej i Michała Marca.

Marcin Hutek - był chórzystą i solistą Poznańskiego Chóru Chłopięcego „Polskie Słowiki”. W roku 2010 ukończył studia na wydziale wokalnym na Zürcher Hochschule der Künste
Wystąpił dwukrotnie na Zürcher Festival der Künste- rola Landsknecht w operze Simplicius Simplicissimus W. A. Hartmana i Tiridate w operze Radamisto G. F. Haendla. W 2012 roku brał udział w międzynarodowym projekcie „Phoenix” w Teatro Helena Sá e Costa w Porto, gdzie kreował partię Ernesto Volmara w operze „Alina regina di Golconda” G. Donizettiego.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KONCERT!

 

W najbliższą sobotę, 18 maja 2019 r. Orkiestra Vivat! wystąpi podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Sierakowie!