Wydarzenia

Uroczyste obchody 65. Rocznicy Powstania Państwa Izrael - w Poznaniu

data: 12.05.2013

W dniu 12 maja 2013 roku (niedziela) o godz. 14.00 odbędą się uroczyste obchody 65. Rocznicy Powstania Państwa Izrael - w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu.
Na zaproszenie Poznańskiego Oddziału Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, Orkiestra Vivat!
wraz z Grupą Choreograficzną oraz młodszą formacją taneczną Papużki, zaprezentują się muzycznie i tanecznie podczas tej uroczystości. O godz. 14.00. Orkiestra Vivat!
i Papużki poprowadzą korowód alejkami poznańskiego Ogrodu Botanicznego. Po uroczystym rozpoczęciu uroczystości i oficjalnych wystąpieniach zacnych Gości, Orkiestra Vivat! przedstawi swój repertuar rozrywkowy.
O godz. 16.00 Orkiestra Vivat! przemaszeruje paradnie przez Stary Rynek, następnie wystąpi podczas uroczystych wydarzeń Święta ulicy Żydowskiej.
W tym dniu przy wspólnym stole, pełnym smakołyków, zasiądą zaproszeni Goście, Mieszkańcy Poznania, Wielkopolski i wszystkie osoby lubiące kuchnię żydowską, ludzie zaciekawieni historią i kulturą Państwa Izrael.
Występ Orkiestry Vivat! na ul. Żydowskiej oraz innych Zespołów, a także liczne niespodzianki,
m.in. galeria zdjęć z przedwojennego Poznania, zwiedzanie z przewodnikiem zakątków na co dzień niedostępnych, będą z pewnością wyjątkowym punktem obchodów, który dostarczy wielu ciekawych wrażeń.
Organizatorzy: Władze Miasta Poznania, Poznański Oddział Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu, a także Rada Osiedla Stare Miasto, Stowarzyszenie Polska-Izrael Ra'anana - Poznań oraz restauratorzy z ulicy Żydowskiej przygotowują wiele atrakcji z udziałem gości
z różnych stron świata.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach 65. Rocznicy Powstania Państwa Izrael
w Poznaniu, jak również na str. www: poznan.jewish.org.pl/index.php/Aktualnosci/Obchody-65-Rocznicy-Powstania-Panstwa-Izrael-w-Poznaniu.html

 

 

W najbliższą sobotę, 18 maja 2019 r. Orkiestra Vivat! wystąpi podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Sierakowie!